otrdiena, 2013. gada 12. marts

Adāmadatas: metāla vs koka

Koka adāmadatas izmēģināju drusku spiestā kārtā, kad adīju savu pusmēness šalli. Adīju, adīju, līdz tiku tik tālu, ka nekur nebija nopērkamas man vajadzīgā izmēra adatas ar atbilstošu savienojuma garumu. 

Bet par visu no sākuma. :)

Tā kā sevi ieklasificēju pie amatiera  - kategorijas svētdienas adītāja, tad ne tuvu nebiju aizdomājusies par tehnoloģiju attīstību rokdarbu piederumu jomā.  

Kad pirms pāris gadiem Cēsīs rokdarbu veikaliņā man atteica Addi adatas – tad, nu kā pirmās nopirku, tā arī lietoju. Biju, protams, dzirdējusi par koka, bet kaut kā nebiju aizdomājusies, ka man tādas vajag izmēģināt, jo tik daudz cik es adu, man ļoti apmierināja visas manas esošās. Tā nu man līdz šim bija 2 resnumu zeķu adatas un 4 dažāda izmēra adatas ar savienojumu jeb trosīti.


Esmu arī izmēģinājusi vienas adatas kas saucas Pony – tas tiešām bija briesmīgas, jo viss visu laiku ķērās starp savienojumu un adatu. Kā arī vēl kaut kādas nezināmas plastmasas ražojuma. Bilžu nav, jo abas tiešām bija tik sliktas, ka esmu jau sen izmetusi viņas ārā.  

Adot pusmēnesi – secināju, ka max ar kādu savienojuma garumu ir atrodamas adatas ir 2m, bet tas ir ļoti reti un nekur nebija man vajadzīgā izmēra - Nr.4. Ar pārtraukumiem, bet aptuveni dienu es veltīju dažādu rokdarbu veikalu apzvanīšanai Rīgai un vēl dažu tuvāko apstaigāšanai mēģinot atrast Nr.4. adatas ar savienojumu 200cm
 
Tagad saprotu kāpēc – arī adatu jomā tehnoloģijas IR apsveicami progresējušas un nosaukums tam ir KnitPro. Rezultātā vairs nav jāpiemeklē vajadzīgais savienojuma garums, bet to pavisam vienkārši var pagarināt pats cik garu gribas. 


Teikšu kā ir – pirku adatas ar palielām bažām. Ne tik daudz dēļ tiem savienojumiem kā tieši koka. Man nez kāpēc līdz šim likās, ka adatām piederas būt tikai no metāla, jo koks ātri salūzīs. Un, ak, kā es kļūdos un cik stereotipisks aizspriedums šis ir.
Tad nu tā – šalle gatava un adatas arvien ir vietā. Un varu salīdzināt vai un kāda ir atšķirība starp metāla un koka adatām. 

Kādas ir galvenās atziņas? 

1.Ja skatās no adīšanas viedokļa, tad, manuprāt ar abām adīt ir vienlīdz labi

Pirmajā brīdī manas KnitPro adatas likās galos asākas un spicākas, salīdzinājumā ar līdzšinējām metāla Addi, tāpēc likās, ka drusku par stipru duras pirkstos, ja stiprāk vajag uzspiest. Skatoties bildē saprotu kāpēc - metāla adata tiešām ir mazāk spica.

 
Bet problēma, ka koka likās pārāk asas bija īslaicīga – vai nu tas pats spicums mazliet apdilst vai arī mani pirksti pierada, bet katrā ziņā nekādu diskomfortu vairs nejutu.  

2.Tehnoloģijas rullē, jo es tiešām esmu sajūsmā par to savienošanas iespēju. Tas ir tik ērti – saskrūvē un pagarini cik vajag. Kaut vai līdz bezgalībai. 

3.Izpildījums, kas šīm tehnoloģijām ļauj realizēties ir labs. Man negadījās, ka adatas un savienojums vai vieta, kur savienojas abi kabeļi atdalītos paši no sevis. Tomēr periodiski piefiksēju, ka ik pa laikam savienojumiem ir tendence it kā drusku atskrūvēties valā. Nezinu kāpēc tā. Varbūt brāķis, bet varbūt tāpēc, ka brīžam adot adata un adījums tā kā „sagriežas” un attiecīgi tad pagrozot adatu, iespējams, ka skrūvītes kaut kā atskrūvējas. 

4. Adījums starp savienojumu un adatu slīd labi un neķeras. Starp vietu, kur ir savienoti abi kabeļisavukārt ķeras, ja adījums nav sasniedzis ļoti lielu izmēru.


Varbūt mana dzija bija jocīga, bet tomēr domāju, ka nē. Un kamēr vien adījums nebija sasniedzis gigantiskus apmērus - tā īsti vienmērīgi neslīdēja – adījums visu laiku sastājās līdz tai kabeļu savienojuma vietai. Bildē var redzēt kā es to domāju. Protams, kad pārstumj ar roku pāri, tad jau viss tālāk ok. 

5. Pašas adatas kā tāds bija ok. Pirmajā brīdī sākot adīt likās, ka dzija slīd sliktāk kā uz manām iepriekšējām Addi, tomēr pēc kāda laika (laikam kaut kā ieberzējās vai pieslidinās) vairs tā nelikās.

6. Kad daudz un plaši biju izmeklējusies par adatām, secināju, ka manām jaunajām KnitPro (īstiem zvērinātiem adītājiem tas jau it nemaz nav jaunums) ir pat teju vai fanu pulki. Nu vismaz tā man likās palasot atsauksmes un pat tēmu lapas par šīm adatām dažādās Latvijas rokdarbu un forumu lapās. :) 

7. Cenas ziņā KnitPro salīdzinājumā ar Addi, manuprāt, sanāk dārgāks pie pašas pirmās pirkšanas reizes. Kad jau kabeļi ir, tad piepirkt klāt vajadzīgā resnuma adatas ir aptuveni tas pats vai pat lētāk kā arvien pirkt jaunas metāla adatas ar savienojumu.  

 
8. KnitPro adatām ir forša opcija - pašas koka adatas vietā savienojumam pieskrūvēt tādu kā korķi - līdz ar to var droši izmēģināt uzadīto iespēju robežās piemērīt/ pārvadāt/ nesāt kaut kur apkārt un nav jābaidās ka valdziņi nomuks no adatām. Man šis noderēja pašās beigās, kad raucu šalli nost. 

9. Tad nu visu saliekt kopā – no koka adatām nav jābaidās, gan koka, ar abām ir vienlīdz labi adīt. KnitPro adatu lielākais ieguvums manā skatījumā ir tieši šī transformēšanas iespēja. Katrā ziņā vēlreiz pie vajadzības izveidot kaut kādus noteiktus savienojuma garumus un tamlīdzīgi – es noteikti vairs neiešu cauri epopejai „vajadzīgā garuma un izmēra atrašana”. Pilnīgu adatu nomaiņu pagaidām savās mājās neplānoju, jo neadu tik daudz un bieži, bet ko var zināt.. :)  

 
Nu, pastāstiet, ar kādām adatām Jūs adāt? 
Un kam dodat priekšroku – metālam vai kokam? :)

19 comments:

 1. Man ir bambusa adatas, kopš sāku ar tām adīt, metāla vienkārši izmetu ārā... Man metāla adatas vienkārši nervus b0jāja, jo vienmēr slīdēja ārā...

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums vai cita finansiāla palīdzība? Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus ar procentu likmi trīs procentus (3%). e-pastu mums tagad, izmantojot: Johnlambservicelimited@gmail.com ar šādu informāciju

   Pilnais vārds:
   Dzimšanas datums::
   Valsts:
   Nodarbošanās:
   aizdevuma summa:
   Aizdevuma ilgums:
   Aizdevuma mērķis:
   Ikmēneša ienākumi: lūdzu, rakstiet atpakaļ, ja vēlaties saņemt plašāku informāciju, sazinoties ar mums zemāk

   EMAIL: Johnlambservicelimited@gmail.com

   Dzēst
 2. Oi, es esmu Knit Pro fans. Ja skrūvējas vaļā, tad tas nozīmē, ka ir par vāju pievilkts. Tāpēc tur ir katrā komplektā tie metāla āķīši, lai stingri pievilktu. Es gan visus āķīšus sen esmu pazaudējusi, pievelku ar parastām saspraužamajām adatām. Vienu KnitPro adatu esmu gan nolauzusi - vietā, kur ir tas dzelzītis klāt. Vīrs izčakarēja ārā koku no dzelzīša un iemontēja iekšā to pašu nolauzto adatu, tā ka viss darbojas, tikai ir pāris centimetrus īsāka. Es vairs nemūžam negribētu adīt bez maināmajiem kabeļiem un tiem "korķiem". Mana problēma ar KnitPro gan ir drusku cita - es neesmu iekārtojusi vienu konkrētu vietu, kur visu glabāt, tāpēc man mūždien nozūd vai nu īstā garuma kabeļi, vai adatas. Un vēl - man ir, ja nemaldos, seši kabeļi, kurus salikt katru reizi pa maisiņiem es esmu par slinku, tāpēc man gribētos, lai kaut kur uz paša kabeļa arī būtu izlasāms, kas tas ir par garumu. Jo izmērīšana jau būtībā neder, tā kā garums ir ar visām adatām aprēķināts.

  AtbildētDzēst
 3. Man Knit Pro periods jau aiz muguras..bija interesanti-iemācījos skrūvēt, bet zeķu adāmās salūza, bet tās ar kabeli-skrūvējās vaļā, valdziņi iestrēga savienojuma vietā un pašas adatas duras pirkstgalā, kad adījums paliek smagāks.Ārkārtīgi dārgā cena mani atturēja no jaunāko modeļu apgūšanas. Arī man ir niķis visus tos smalkos knibuļus pazaudēt un, kad vajag-to vairs nav.
  Tāpēc es arī fanoju par bambusa adatiņām-tās ir vieglas, nelūzt, neslīd laukā un ir lētas.

  AtbildētDzēst
 4. Paldies, meitenes, ka padalījāties ar viedokļiem :)

  Es tagad samulsu - ar ko tas KnitPro atšķiras no bambusa? Man pa lielam abas liekas vienādas = koks.

  Diāna - par to garumu tas man ar liekas, ka vajadzētu, ka rakstīts uz kabeļa + man vispār bija liels pārsteigums, ka sapratu, ka garumu viņi kabelim rēķina ieskaitot arī adatu garumu.

  AtbildētDzēst
 5. Laba diena,

  Jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai sāktu lielu uzņēmumu. Tas ir aizdevumu kompānijas reitings. Nodrošināsim aizdevumu ar likmi 2%. Aizņēmējs būs kreditora izslēgšanas aizdevums. Nodrošināsim aizdevumu no 50 000 ASV dolāriem, 1 000 000 ASV dolāru. 100 000 000 USD. Aizņēmējam ir atkarīgs no aizdevuma pieteikuma iesniedzēja vajadzībām, maksimāli no 1 līdz 30 gadiem. Ja jums tas ir nepieciešams Aizdevums Sazinieties ar mūsu uzņēmuma aizdevuma līgumu vai e-pastu mums fred_foldvik2013@outlook.com par jebkuru aizdevumu, kas jums nepieciešams.

  Aizņēmēju informācija

  Tavs vārds ...
  Tava valsts.....
  Jūsu adrese .....
  Jūsu profesija ...
  Sociālais statuss .......
  Pašreizējā situācija darba vietā
  .................................. ...
  Tālruņa numuri / mobilā telefona / telefona birojs
  .................................. ...
  Mēneša ienākumi .....
  Aizdevuma termiņš
  Kredīta summa
  Kā Jūs uzzinājāt par mums?
  Vai jūs jau esat pieteicies?
  Vai tu runā angliski?
  .................................. .......
  Mēs piedāvājam aizdevumu, lai atmaksātu parādu, personīgo, biznesa un rēķinu aizdevumu arī,

  Sveicieni.

  Freds kungs

  AtbildētDzēst
 6. Neuzvarams brīdis es nekad neaizmirsīšu
  JŪSU TRŪDE NO PAUL ALLEN AIZDEVUMU FIRM.
  Mans vārds ir Miss Patrick Deborah, es esmu no Limerikas Īrijā.
  Esmu vēl precējusies sirdsdarbības traucējumu dēļ, meklēju īstu aizdevumu
  uzņēmums pēdējos mēnešos, lai palielinātu savu biznesu, tik laimīgs man a
  PAUL ALLEN LOAN COMPANY aizdevums ar ļoti zemu procentu likmi
  2%, TĀLĀD JŪS VĒLĀS IESPĒJAS, Daži mani scammed gan šeit, gan šeit
  Internets, kas apgalvo, ka beigās viņi ir uzticami, viņi visi mani aģitē
  daudz naudas, tas bija tāpat kā šajā internetā, es saņēmu pašu liecību un es
  mēģinājis ar labāko, tas viss iznāca kā sapnis
  E-pasts: (paulallen.loanfirm@gmail.com)
  un es pateicos Dievam, ka tādi aizdevuma uzņēmumi kā šis joprojām pastāv
  šī izkrāpšana visur, lūdzu, es ieteiktu visiem, kas tur ir
  kam vajag aizdevumu (paulallen.loanfirm@gmail.com)
  nekad neveiksim tev, un tavai dzīvei vajadzētu mainīties, kā man bija. Ātri sazinies
  Paul Allen LOAN COMPANY. šodien un saņem no viņiem aizdevumu. Dievs svētī
  Paul Allen LOAN COMPANY. par īstu aizdevuma piedāvājumu.
   Pārliecinieties, ka jūs izmēģināt savu vislabāko, un sazinieties ar viņiem un sasniegt to
  jūs vēlaties, lai panāktu šo uzņēmumu bez stresa.

  AtbildētDzēst
 7. Sveiki


  Vai jūs meklējat steidzamu aizdevumu? Man ir labas ziņas jums! Mēs piedāvājam aizdevumus sākot no $ 1000 līdz $ 50 miljoniem ar 3% procentu likmi gadā.
  Mēs piedāvājam aizdevumus biznesa attīstībai, individuāliem aizdevumiem, auto aizdevumiem utt.

  Mēs esam sertificēti, uzticami, uzticami, efektīvi, ātri un dinamiski.

    Ja vēlaties, sazinieties ar mums pa e-pastu; easyloanfirm2020@gmail.com

  Sveicieni
  Derek Duglasa
  easyloanfirm2020@gmail.com


  3% aizdevuma piedāvājums

  AtbildētDzēst
 8. Sveiki, mans vārds ir Elizabete McRooney. Es dzīvoju Eiropā un šodien esmu ļoti laimīga sieviete? Es teicu sev, ka jebkura aizdevuma aizdevējs, kas var mainīt manu un manas ģimenes dzīvi, norādīšu ikvienu, kurš meklē viņiem aizdevumu. Tās man deva mani un mana ģimenes laime, man bija nepieciešams aizdevums 250 000,00 eiro. Lai sāktu mana dzīve man tika nodota šim godīgajam un dievbijīgam aizdevuma uzņēmumam, kurš man palīdzēja ar 250 000 eiro naudas aizdevumu, jo viņi patiesībā ir DIEVA, kas baidās no cilvēkiem, kas ir cienījama kreditēšanas firma.

  Esmu ļoti priecīga, ka pagājušajā mēnesī es saņēmu viņu aizdevumu. Ja jums ir nepieciešams aizdevums, un jūs esat 100% pārliecināts par aizdevuma atmaksu, lūdzu, sazinieties ar viņiem, un, lūdzu, pasakiet viņiem, ka Elizabete McRooney uzrunāja jūs viņiem. Sazināties ar e-pastu: {trustfundfinaceservice@gmail.com}

  AtbildētDzēst
 9. Laipni lūdzam Prisca kredītu aizdevēju kompānijā, saņemiet 50 000 eiro aizdevumu,
  Vai jums ir nepieciešams steidzams 2% aizdevums? Samaksāt rēķinus? Mēs esam gatavi sniegt jums jebkādu summu, kuru jūs pieprasījāt ......, lūdzu, sazinieties ar mums
  EMAIL ::::: priscaloanlenders@gmail.com

  Pabeidziet šādus kredīta pieteikumus

  Vārds:

  Valsts:

  Valsts:

  Telefona numurs:

  Vecums:

  Profesija:

  Aizdevumam nepieciešamā summa:

  Ilgums:

  Prisca aizdevumu kreditēšanas uzņēmums

  AtbildētDzēst
 10. Hello Sir / Madam, mums ir licences banka, mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus ar ļoti zemu 2% procentu likmi, Džeimss no ASV ieguva savu aizdevumu 450 000 ASV dolāru, Jane Vincent no Krievijas arī atnāca pie mums, ka viņa bija scammed divas labas reizes, viņa pieteica mūsu kompāniju, un mēs piedāvājam viņam aizdevumu 200 000 dolāru apmērā, lai mani dārgie draugi, kuri esam šeit ieradušies, lai sniegtu jums visu veidu aizdevumus bez kavēšanās vai stresa, lūdzu, neļaujiet sevi atkal scammed jebkuram citam uzņēmumam , pieteikties tagad, un mēs nekad neveiksimies pie jums, mūsu uzņēmuma e-pasta adrese ir (hsbctrustbank5@gmail.com)

  Paldies un Dievs svētī, jo mēs gaida jūsu pozitīvu atbildi.

  AtbildētDzēst
 11. Es esmu Steve Tubby kungs, INVESTĪCIJU FINANŠU KREDĪTS. ES esmu
  sirsnīgs un sertificēts FEDERAL apstiprināts privātā naudas aizdevējs
  GOVERNMENT.I izsniedz starptautiskos un vietējos aizdevumus visām valstīm
  pasaule. Es izsniedzu jebkādu nepieciešamo aizdevuma summu.

  Piesakies aizdevumam šodien ar zemu procentu likmi 2% un
  mēneša maksājumu maksājumi. Apskatiet šo lielisko piedāvājumu. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar zemāk minēto adresi: stevetubby900@yahoo.com


  gaida jūsu pozitīvu atbildi, paldies un svētī Dievu

  AtbildētDzēst
 12. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums vai cita finansiāla palīdzība? Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus ar procentu likmi trīs procentus (3%). e-pastu mums tagad, izmantojot: Johnlambservicelimited@gmail.com ar šādu informāciju

  Pilnais vārds:
  Dzimšanas datums::
  Valsts:
  Nodarbošanās:
  aizdevuma summa:
  Aizdevuma ilgums:
  Aizdevuma mērķis:
  Ikmēneša ienākumi: lūdzu, rakstiet atpakaļ, ja vēlaties saņemt plašāku informāciju, sazinoties ar mums zemāk

  EMAIL: Johnlambservicelimited@gmail.com

  AtbildētDzēst
 13. Mēs esam kristiešu organizācija, kas izveidota, lai palīdzētu cilvēkiem palīdzības vajadzībām, piemēram, finansiālajai palīdzībai. Tāpēc, ja jums ir finansiālas grūtības vai jums ir kāda finansiāla krīze, un jums ir nepieciešami līdzekļi, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību, vai jūs meklējat finansiālu jebkura veida palīdzība? Mēs esam privātā aizdevuma uzņēmums, kas nodrošina visu veidu aizdevumus / finansējumu visiem, kas vēlas saņemt finansiālu palīdzību. vai arī jums ir grūti iegūt kapitāla aizdevumu no vietējām bankām, jo ​​Bībele saka: "Lūkas 11:10 Ikviens, kurš lūdz saņemt; kas meklē meklēt; un tam, kas klauvē, tiks atvērtas durvis ", tāpēc neļaujiet šai iespējai nokļūt, jo Jēzus ir tas pats vakar, šodien un uz visiem laikiem. Lūdzu, tie ir domāti nopietni, un Dievs, baidoties no cilvēkiem, būs šeit, lai palīdzētu tiem. kam vajadzīga palīdzība .. E-pasts; adamsjohnloanfirm@hotmail.com

  AtbildētDzēst
 14. Es izsniedz aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar saprātīgu 2% procentu likmi. E-pasts uz: (christywalton355@gmail.com), ja jūs interesē aizdevuma piedāvājums.

  AtbildētDzēst
 15. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums? Mūsu uzņēmums sniedz aizdevumus bez avansa maksas par nelielu likmi 2%. Tāpēc tagad izmantojiet savu steidzamo aizdevumu, lai nomaksātu savus parādus, rēķinus un paplašinātu savu biznesu, sazinieties ar mums pa e-pastu: LIVINGFAITHSERVICE@OUTLOOK.COM (whatsapp: (+151)86286514)

  AtbildētDzēst
 16. Sveiki,
  Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums? Vai jūs esat parāds? Vai jums ir slikta kredīta? vai jūs esat noraidījis bankas, vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai uzsāktu savu biznesu? Mēs izsniedzam aizdevumus cilvēkiem, neskatoties uz viņu sliktajiem / sliktajiem kredītreitingiem. Mēs izsniedzam gan biznesa, gan individuālos aizdevumus ar ilgtermiņa un īstermiņa izvēli, ar zemu procentu likmi 2% apmērā par katru personu un uzņēmumu .. Mūsu aizdevumu programmētājs ir ātrs un uzticams, piemērojams šodien un saņem tūlītēju atbildi. Mūsu Aizdevumi ir labi apdrošināti, 100% garantēti, un klientiem tiek nodrošināta maksimāla drošība. Lai saņemtu papildu informāciju, sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pasta adresi: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  E-pasts: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  Magret james MD / CEO

  AtbildētDzēst
 17. Vai jums ir nepieciešams jebkāda veida aizdevums?
  Vai jums ir kādi finanšu traucējumi vai jums ir nepieciešami līdzekļi, lai uzsāktu savu biznesu?
  Šeit ir iespēja saņemt savus mazos un lielos aizdevumus, lai uzlabotu un uzsāktu jebkāda veida uzņēmējdarbību. mēs izsniedzam aizdevumus sabiedrībai ar ļoti samazinātu 3% procentu likmi. mēs esam dinamiski, uzticami, efektīvi un uzticami cienīgi. Sazinieties ar mums tagad, lai saņemtu īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumus. Lai iegūtu plašāku informāciju un pieteikumu, sazinieties ar mums tagad.

  Mēs piedāvājam individuālos aizdevumus, parādsaistību konsolidācijas aizdevumus, riska kapitālu, biznesa aizdevumus, izglītības aizdevumus, mājokļu kredītus vai "aizdevumus jebkura iemesla dēļ!". Tomēr mūsu metode piedāvā iespēju norādīt nepieciešamo aizdevuma summu un arī to ilgumu, kādu jūs varat atļauties

  EMAIL: eaglehomemortgage001@gmail.com

  Mēs piešķiram jūsu kredītus, ņemot vērā jūsu atbilstību un atbildi.

  Sveicieni,
  Lola Daniel kundze

  EMAIL: eaglehomemortgage001@gmail.com

  AtbildētDzēst
 18. Uzmanību

  Vai ir nepieciešams aizdevums? Vai jums ir nepieciešams ārkārtas kredīts, lai dzēstu savus parādus, vai arī jums ir nepieciešams fonds, lai uzlabotu savu biznesu? Vai bankām un citām finanšu iestādēm esat noraidījis? Mēs neredzam tālāk, mēs esam šeit, lai palīdzētu jūsu finansēm, mēs piedāvājam aizdevumu parāda konsolidācijai, aizdevumiem personīgajiem un biznesa aizdevumiem, nekustamā īpašuma finansēšanai / projektu finansēšanai, privātajiem aizdevumiem. Mēs pieņemam pieteikumus 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā skaidrā un saprotamā veidā un apstākļos, kas ir ērti un pieņemami.
  Mēs esam šeit, lai apkalpotu savas finansiālās vajadzības, un jūsu laime ir 100% garantēta.

  Sūtiet mums e-pastu: (jeffloanfirm3@gmail.com) Lai pieteiktos ...

  AtbildētDzēst