otrdiena, 2014. gada 11. marts

Paštaisīts pirts dvielis

Visi, kas ir pirts mīļotāji noteikti zinās, ka svarīgākā lieta, bet kuras kārtīga pirts iešana nav iedomājama, protams, ir dvielis. 

Dvielis kā dvielis - to aptin un lieto un tam nav nekādas pamācības vajadzīgas.

Bet tā kā kārtīga pirts iešana pavisam noteikti  sastāv no vairākiem pirts gājieniem, tad loģiski, ka dvielis paliek ar vien slapjāks un smagāks - ik pa laikam vajag pārtīt no jauna. Un ja vēl pa vidu gribas apēst kaut ko garšīgu, parunāties ar draugiem, dīķī pamērcēt kājas vai uzspēlēt bumbu, tad neizbēgami ik pa laikam dvielis ir atkal un atkal jāpartin no jauna. 

Tā kā man ir pieredze ar pirti jau kopš bērnības, tad gribētos teikt, ka vīriešu pirts svārki jeb dvielis, kas pats turās ir mana ideja, kurai man pienāktos patents, jo pirmos tādus uzšuvu tētim pirms n-padsmit gadiem, kad pavisam noteikti tādi vēl nebija nevienā veikalā nopērkami un visi, kas brauca ciemos nebeidza brīnīties cik superīga ideja.

Patenta diemžēl man nav :) un pirts svārki tagad ir nopērkami veikalos, bet labāk, lētāk un ērtāk ir tos uztaisīt pašam. 
Labāk, jo tad var izvēlēties tiešām foršu dvieli, kas kārtīgi uzsūc mitrumu un cenas ziņā tas sanāks daudz izdevīgāk. Turklāt, tas ir ātrais 15 minūšu darbiņš, ja vien Jums mājās ir visas nepieciešamās sastāvdaļas. 

Pirts dvielim vīrietim vajadzēs:
1) dvielis - pietiekami liels, lai potenciālais valkātājs var aptīt sev apkārt un paliek rezerve
2) lipīgā lente vai kā citi saka ļipučka jeb vēl esmu dzirdējusi - ezītis
3) šķēres
4) diegs
5) šujmašīna, kas spēj šūt visvienkāršāko funkciju - taisnu dūrienu. Ja šis atkrīt, bet ir liela uzcītība, noteikti var arī ar rokām. 


Ņemam dvieli. 
Manējais no Jysk, jo šīs sērijas lielie un arī mazie frotē dvieļi man liekais best of ever - tie izcili uzsūc mitrumu, ir smukās krāsās, turklāt gadiem ilgstoši lietojot, tie neizbalo, nenoplūk, nepūko un arvien ir kā jaunu.  

Ja gribam precīzi uz milimetriem un potenciālais dvieļa lietotājs mums ir pie rokas, lūdzam, lai aptin dvieli un var paskatīties cik apmēram tālu būs nepieciešams nošūt lipīgo lentu. Ja tik precīzi nevaram nomērīt, tad vadāmies uz aci, aptuveni mērot uz sevis. 

! Svarīgi - lipīgā lenta jāliek ar kārtīgu rezervi, jo lietošanas laikā dvielis paliks slapjš un smags, attiecīgi vajadzēs varēt aptīt ciešāk.

Es ņēmu 25 centimetrus garu un 5 centimetrus platu lipīgo lentu. Dvieļa lietotājs gan man saka, ka neslikti būtu vēl garāka (shame on me, bet jau ilgstoši nespēju pieķerties šim darbiņam).


Paskatamies kā pareizi dvielis tīsies ap vēderu un piešujam līpīgo lentu. 


Sasienam diegus un viss - aidā baudīt pirts priekus! :) 

 Kādas ir Jūsu pirts tradīcijas?

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru