trešdiena, 2012. gada 24. oktobris

Brisele - nobeigums


Mana Briseles nedēļa ir noslēgusies. Ak, cik labi ir mājas! :) Mani pavisam noteikti var pieskaitīt pie tiem, kam patīk būt mājās, kaut galvu izvēdināt, protams, šad & tad ir tieši laikā. 

Bilde ar kāpostu no pils parka. Vismaz man liekas, ka tas uzskatāms par pils parku vai pilij pietuvinātu, jo bija milzīgs un atradās pilij pretējā ielas pusē. Viscaur parkam - kāpostu un glāzīšu instalācijas. Pat nezinu, kas man tieši tajos kāpostos patika, bet patika.

Bet atgriežoties pie dienām - 4.dienas vakarā vēlreiz izgāju mazu riņķi pa vecpilsētu. 


Vēlreiz gāju pēc šokolādēm un vēlreiz sabildēju vienu mežģīņu veikaliņu. 


 
Ar tām mežģīnēm tā interesanti, tagad bildēs liekas vnk skaistas, bet tur uz vietas ļooti, ļooti skaistas. Visas mazās mežģīņu bodītes, kurās iegāju sadalītas divās daļās - 1/2 ar rokām taisītās , otra - rūpnieciski ražotās. Šīs visas redzamās no rokdarbu sāna. 

Ilgi domāju - varbūt man nopirkt, bet beigās izdomāju, ka nē, jo tā, ko man gribējās - maziņa = dārga + skaista + ieslēdzās racionālais aspekts - pavisam noteikti, ja tādu nopirktu, vismaz sākotnēji man būtu žēl viņu lietot, kā salveti zem kaut kā + nemaz nekādas mežģīņu salvetes mājās nelietoju.. + visbeidzot izdomāju, ka ja nu tiešām tādu man ievajadzētos, tad noteikti tik pat skaistu vai varbūt pat skaistāku varētu nopirkt arī tepat Rīgā. Sarežģīti, jo mazdrusciņ to mežģīni man tomēr gribas arvien, tāpēc nolēmu, ka tas varbūt uz atgriešanos! :)

5.dienas vakarā gāju vakariņās ar saviem kolēģiem no kursiem. Bijām igauņu ieteiktā marokāņu restorānā. Izcili garšīgi & izcila apkalpošana.

 Attēls no http://www.lakasbahresto.com/

Ja piektās dienas rīts, tāpat kā visi iepriekšējie, sākās ar lietu un miglu, tad vakarā, ejot uz viesnīcu bija sajūta, ka esmu teju vai citā laika joslā, jo +18C un pēkšņi tik karsts, ka vienīgā doma - ātrāk pārģērbties. 

6.diena - karstuma kulminācija visos veidos un formās. Uz ielas jau +20C un tieši tāds stāvoklis, lai ejot ar zābakiem un stiepjot līdzi visas mantas, būtu sajūta, ka tūlīt izcepšos. Paralēlais karstums galvā, jo kārtoju eksāmenu. Pret vakaru, kad biju lidostā un kad naktī biju mājās, secināju, ka jebkādas domāšanas spējas mani ir pametušas. :)

Mana kopējā bilance - ļoti garšīgi! 
Tieši ēdieni un visas daudzās kafejnīcas ir mans lielākais un labākais atklājums par Briseli. Vai es brauktu vēlreiz - jā? Jo palika ļoti daudz, kas ko apskatīt, bet tas ir vakaros jau ciet un man šoreiz izpalika. Vai Briselē ir ko darīt 6 pilnas dienas, ja pilsētas apskatei var veltīt visu dienu - domāju, ka nē.

Un ko Jūs domājat par Briseli? 

3 komentāri:

 1. Neesmu Briselē bijusi, tā kā uz dienas jautājumu nevaru atbildēt. Bet nu mežģīnes izcilas arī bildēs. Man tomēr būtu kāja paslīdējusi, jo pati es tādas nemāku taisīt:)Apgaismo, lūdzu - vai Briselē tā ir kāda sena tradīcija - mežģīņu veidošana?
  Un paldies, ka padalījies ar sava brauciena iespaidiem!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Es jau pati ar tādas nemāku, tāpēc tas kārdinājums bija dubultā liels. :) Bet runājot par to vēsturi, ja godīgi neesmu neko ieguglējusi :) kā un kāpēc tur tās mežģīnes viņiem, bet nu viscaur vecpilsētai bija ļoti daudz šādu mežģīņu veikaliņu un viņas nosauktas kā "tradicionālās beļģu mežģīnes" un arī suvenīru bodītes starp krūzēm un magnētiņiem - stendi arī visādiem mežģīņu veidojumiem, ko tā domājot - citās valstīs gluži neesmu redzējusi. Viss - jāiet man sameklēt, kas tur īsti tai Belģijai ir ar tām mežģīnēm :)

   Dzēst